Candigato Morris. Kot nowym prezydentem Xalapy?

Najpopularniejszym kandydatem na nowego prezydenta Xalapy jest Morris. Morris jest kotem. Podobnie jak inni kandydaci, po objęciu stanowiska nie zamierza NIC robić. Ale w odróżnieniu od pozostałych Morris jest dodatkowo przystojny.


"Zmęczony głosowaniem na szczury? Zagłosuj na kota..."

Wybory na prezydenta miasta Xalapa już 7 lipca. Kandydaci dwoją się i troją, by pozyskać głosy. W związku z tym dopuszczają się tak skandalicznych czynów jak rozdawnictwo darmowych t-shirtów, parasoli, czapek i innych długopisów. Od rana do nocy po Xalapie i okolicach jeżdżą przegłośne samochody rozkazujące, by głosować na tego, a nie innego kandydata. Mają nawet okolicznościowe piosenki. Starannie wybierają najnowsze przeboje i zgrabnie podmieniają słowa. Co więcej, mają specjalne wersje tych przebojów dla każdej z okolicznych miejscowości. Na nic jednak ich trudy. Na łopatki rozkłada ich kandydat, który nie robi nic w kierunku swojej kampanii promocyjnej.

Kot Morris - el Candigato (połączenie słów "kandydat" i "kot") jest najbardziej popularnym kandydatem.
Teraz ma już 74 tysiące fanów.


Morris nie para się także pustą przedwyborczą retoryką, nie mydli oczu długimi przemówieniami. Jego wywiady są krótkie i celne:"Głosuj na Morrisa, też nic nie robi"

"Morris jest najprzystojniejszy"
Komentarze